Ha van egy jól működő eszközöd, ez még ne tartson vissza attól, hogy időről időre körülnézz a piacon, hátha találsz valami még jobbat. A SEO eszközöket tekintve is igaz ez. Én eddig csak a Yoast SEO bővítményt használtam, ám sok jót olvastam a Rank Math-ről.
Ez a keresőoptimalizálásra alkalmas bővítmény egyre nagyobb felhasználóbázissal rendelkezik. Ha WordPress alapú weboldalad van, mindenképpen próbáld ki.
Sok-sok olyan képessége van, amelyért – ha egy másik SEO bővítményt használsz – évente jelentős összegeket kellene kifizetned.
Mindenekelőtt nyiss egy új lapot a keresőben és írd be: Rank Math
Miután betöltődött az oldal, a jobb oldalon felül a download gombra kattintva a indítsd el a letöltést. Sikeres telepítés után ezt a képernyőt látod:
Közben jelentkezz be annak a honlapodnak a kezelőfelületére ahová szeretnéd a Rank Math-et telepíteni.
Menj a kezelőfelületed bal oldali oldalsávjába, a bővítmények gombra és klikkelj az új hozzáadása gombra.
Ezután kattints a fájl kiválasztása gombra, a zip formátumban lévő Rank-Math file-t töltsd fel. Kattints az Install now = telepítés most gombra.
Az Activate Rank Math gombra kattintva egy ingyenes Rank Math fiókot tudsz létrehozni és ezt csatlakoztatni tudod a weboldaladhoz.
Most azt szeretném megmutatni, hogy hogyan aktiváld az ingyenes fiókodat.
Na akkor most kattints az Activate Rank Math gombra.
Több lehetőség is van az ingyenes fiók létrehozására:
Én, mivel állandóan be vagyok jelentkezve a Google be a coninue with Google opciót választottam
Kattints a végső megerősítésre: OK naranncssárga gombra.
Most végigmegyünk néhány lépésen, hogy a weboldalad teljes konfigurálását elvégezzük.
Kattints a Start Wizzard kék gombra. Az első lépés az importálás: a meglévő SEO eszközödből az adatok importálva lesznek a Rank Math-be. Ha eddig nem volt SEO pluginod, ha nincs mit importálni, akkor is tovább tudsz haladni. Kattints a START IMPORT gombra és néhány másodperc alatt a Yoast SEO ból az adatok átkerülnek. Nyomj a folytatás = continue gombra.
be kell határolnod, hogy milyen típusú a weboldalad:
Van még néhány opcionálisan megadható információra lehetőség:
Meghatározhatod az üzleted típusát, megadhatod a vállalkozásod nevét is.
Ha van logód, akkor azt feltöltheted a A logo for Google mezőbe.
Mert pl. ha te a Goggle-ben rákeresel arra hogy Apple, akkor a jobb oldalon az információk listájában az üzlet, vállalkozás nevét, az üzlet típusát és a logóját valamint egyéb információkat is látni fogsz.
Ha a vállalkozásod jelen van a Facebookon vagy a Twitteren akkor fel tudsz tölteni egy alapértelmezett képet a közösségi média megosztáshoz. Nagyon hasznos lehet, ha ezt a beállítást elvégzed. Ezután kattints a mentés és folytatás gombra. = save and continue
Ebben a lépésben a Google Search Console-hoz való csatlakozásról lesz szó: amely egy nagyon fontos Google eszköz, amelyet ingyen használhatsz.
Ha még nincs Search Console fiókod, akkor készíts egyet és add hozzá a weboldaladhoz.
De ez egyébként egy nagyon egyszerű művelet: Nyiss egy új lapot a keresőben és keress rá Google Search Console-ra. Majd nyomj rá a Start Now gombra.
Ha van már Search Console fiókod, akkor jelentkezz be. Ez a felület időről időre kicsit másképp néz ki, ez ne zavarjon meg.
Ha ez megvan, akkor a Rank Math átemeli az adatokat a weboldaladra. Ha be vagy jelentkezve a Google Search Console-ba, a képernyő bal felső sarkában: hozzá kell adnom egy új oldalt: Add property.
Válaszd ki a tulajdon típusát: írd be a domain nevet, ahol a Rank Mathet használni szeretnéd. Majd nyomj a folytatás gombra. Itt megjelenik egy kód = TXT rekord, amit be kell illesztened a honlapod DNS konfigurációjába. Ha nem akarsz ilyen technikai műveletekkel foglalkozni, akkor írd meg a tárhelyszolgáltatódnak, hogy ezt a műveletet végezzék el. Én is ezt tettem.
Ha ez megvan akkor kattints a mentés és folytatás gombra.
Ugyanilyen egyszerűen hozzá tudsz adni webhelytérképet is, a varázsló lépésről lépésre vezet. Ez sokban fogja segíteni a keresőmotorokat, hogy megtalálják a webhelyedet. Válaszd ki a tartalom típusokat, amiket szeretnéd, hogy lássanak a keresőmotorok. Cikkek, termékek, oldalak, stb. Lényeg hogy mindent on-ra kapcsolj és a bepipálandó részeket pipáld be, majd mentés és folytatás.
A varázslóban a következő beállítás a keresőoptimalizálási beállítások. Ezek a beállítások inkább a haladóknak szólnak. De ha ebben nem vagy jártas, akkor mentés és folytatás.
Az utolsó lépésben engedélyezd, hogy a plugin automatikusan frissülhessen. Ezt mindenképpen érdemes engedélyezned, mivel így biztosan a legújabb verziója fog élni a Rank Mathnek. A Google és más keresőmotorok is gyakran változtatnak, ezért is hasznos, ha a SEO pluginod is automatikusan frissül, szinkronban lesz ezekkel a változásokkal.
Ezzel meg is lennénk…
Telepítetted a Rank Mathet-gratulálok!
Amikor a vezérlőpultunkon rákattintasz a Rank Math bővítményre, az megnyílik és láthatóvá válik a moduláris felépítése: itt a továbbiakban az egyes modulokon belül bármikor tudsz igényeid szerint a beállításokat változtatni.
A kezdőkép forrása:
https://www.freepik.com/free-photo/search-engine-optimization-target-marketing-concept-bokeh-b_1185565.htm
Forrás:
Mit gondolsz? Szólj hozzá te is!
Ha ezt egy nappal korábban olvasom, nem veszem meg a Yoast SEO prémium előfizetést!