A SEO PowerSuite egy keresőoptimalizálást támogató szoftver, amelynek kipróbálását illetve használatát nagy kár lenne kihagyni. Már az ingyenes verzió is egy kincsesbánya a kinyerhető hasznos adatokat tekintve.
Négy eszközből áll: a Rank Tracker, a Website Auditor, a SEO SpyGlass és a LinkAssistant négyesfogata tartozik hozzá.
Ezek külön-külön is telepíthetőek és használhatóak.
Itt találod a főbb témaköröket:
Az alábbi linkekre kattintva az oldal megfelelő fejezetéhez juthatsz:
- 1. Kinek való a SEO PowerSuite?
- 2. Ezért vált nagy kedvencemmé a SEO PowerSuite
- 3. A SEO PowerSuite Rank Tracker funkciói
- 4. A WebSite Auditor szerepe
- 5. A SEO Spyglass előnyei
- 6. Link Assistant
- 7. Mire lesz szükséged a SEO PowerSuite használatához?
- 8. Az ingyenes, a pro és az enterprise csomag
- 9. SEO PowerSuite tanfolyam
Kinek való a SEO PowerSuite?
Téves elképzelés az, hogy csak SEO szakemberek számára készült.
Bárkinek érdemes használni, aki szeretné, hogy weboldalára illetve webshopjára sok látogató érkezzen organikus keresési találatok útján is.
A programok felhasználóbarát módon működnek, könnyű megtanulni a kezelésüket.
Ezért vált nagy kedvencemmé a SEO PowerSuite
Számos olyan információt kaphatunk a vizsgált weboldalakról, amelyeket profi SEO szoftver nélkül nem tudnánk megszerezni, vagy csak aprólékos, akár órákig tartó munkával. Ilyenek például:
- Láthatjuk a javítandó technikai hibákat.
- Sőt, bármilyen weboldalra, a versenytársak vagy ügyfelek honlapjára is elindíthatjuk a vizsgálatokat. (Annyi a különbség, hogy ezeknél nyilván nem tudjuk bekötni a Google Search Console-t és a Google Analytics-et, így valamivel kevesebb adatot fogunk látni.)
- Tehát kiváló segítőnk lehet a versenytárs elemzésben. Kaphatunk például adatokat arról, hogy a versenytársak mely kulcsszavakra szerepelnek sikeresen a keresőben, és milyen a rangsorolásuk.
- A SEO PowerSuite a lokális SEO-t is támogatja: nemcsak az adott ország állítható be, hanem például az is, hogy Magyarországon belül hol keresnek. Azt is jelezhetjük, hogy csak a Google Maps találatait vegye figyelembe a szoftver, vagy csak az egyéb organikus találatokat.
- Láthatjuk, hogy milyen backlinkek mutatnak a vizsgált weboldalra, ezek hasznosságának mértékére is tudunk következtetni. Megtudhatjuk, hogy van-e olyan spamekkel teli, rossz minőségű oldalról származó backlink, amit valószínűleg nem néz jó szemmel a Google.
És még fel sem soroltam mindent, ami miatt kedvelem a SEO PowerSuite eszközeit…
Nézzük most meg röviden egyenként, hogy mit tud a négy SEO eszköz:
A SEO PowerSuite Rank Tracker funkciói röviden
A Rank Tracker talán a legnépszerűbb a négy szoftver közül. Kulcsszókutató és rangsorolást vizsgáló eszköz.
- Különlegessége, hogy többféle módon juttat kulcsszóötletekhez. Elemzéseket kérhetsz például azzal kapcsolatban, hogy a versenytársak milyen kulcsszavakkal szerepelnek a Google találati listájában.
- Láthatod, hogy a versenytársakhoz képest a saját vagy ügyfeled weboldala hogyan teljesít: melyek azok a kifejezések, amelyekre még erősíteni kellene a honlapod tartalmát.
- A TF-IDF elemzéssel kiderítheted, hogy arra az adott kulcsszóra keresve a top10 találatban lévők milyen kifejezéseket használnak a tartalmaikban. Láthatod, hogy milyen témaköröket érintettek ők, amiket esetleg nem fejtettél ki.
Így tudni fogod, mivel bővítsd ki a tartalmaidat, természetesen anélkül, hogy lemásolnád mások szövegeit. - Megnézheted egy-egy kulcsszóra keresve a keresési találatok sorrendjét és egyéb adatokat róluk.
(Ha csak beírod a saját böngésződbe a kulcsszót, akkor már személyre szabottabb találati listát látsz: korábbi honlaplátogatásaid is befolyásolják a sorrendet. Ezért van szükség egy ilyen külső eszközre, hogy egy átlag helyezési listát láss.) - A SEO PowerSuite Rank Tracker összeköthető a Google Ads kulcsszótervezővel is. Ha futtatsz Google Ads hirdetést, akkor pontos számadatokat fogsz látni azzal kapcsolatban, hogy átlagosan hányan keresnek rá az adott kifejezésre havonta.
A WebSite Auditor szerepe
A Website Auditor az off-page és on-page SEO terén is nagy segítséget tud nyújtani.
- Elvégzi a vizsgált weboldal technikai elemzését. Számos hibát tud jelezni, amit nem, vagy csak hosszú ideig tartó, pepecselős munkával tudnál kideríteni a weboldalon.
Ilyen hibák lehetnek például: nem működő linkek: törtlinkek megléte, 404-es hibák, egyéb 4xx vagy 5xx hibák, duplikált meta címek és meta leírások, nem mobilbarát weboldal stb.
Ráadásul a javításhoz kapunk némi támpontot. - Ellenőrizni tudod, hogy megfelelő-e a weboldalon a belső linkeltség, és hány kattintással érhetünk el egy adott oldalt a főoldalról.
- Továbbá itt is elérhető a TF-IDF elemzés lehetősége. (Fentebb, a Rank Tracker alcím alatt már említésre került ennek a funkciónak a szerepe.)
- A content editor segítségével a szoftveren belül tudod szerkeszteni a tartalmat, ami közben jelzi a hibákat. Támogatást nyújt ahhoz, hogy végül SEO szempontból is profi szöveget tudj alkotni.
- Ellenőrizni tudod a domain erősségét is: kapsz egy elemzést az oldalra mutató backlinkek számáról, a különböző keresőmotorok által indexelt oldalak számáról, és még több más tényezőről. A különböző szempontok alapján kiszámolt domain erősség értékét is láthatod.
A SEO SpyGlass előnyei
A keresőoptimalizálásban ma is fontos szerepet kap, hogy mennyi külső linket kap a weboldal, és az is, hogy ezeknek milyen a minősége.
Ha egy spames, linkvadász oldalon jelenik meg a weboldalad linkje, az rossz pont lehet a Google szemében, hátrébb sorolhat érte. Ilyenkor tudjuk a Google felé jelezni, hogy ne vegye figyelembe, de ehhez tudni kell, hogy melyek lehetnek ezek a káros linkek.
Azt sem árt ismerni, hogy a versenytársaidat erősítő backlinkek honnan származnak. Ez számodra is ötletet adhat.
Nézzünk meg néhány fontos dolgot azok közül, amiket meg tud mutatni a SEO SpyGlass:
- Időben hogyan változott az oldalra mutató backlinkek száma,
- milyen oldalakról származnak ezek, milyen ezek domain erőssége,
- milyen horgonyszöveggel jelennek meg,
- dofollow vagy nofollow típusúak a linkek,
- mekkora lehet a büntetés, hátrébb sorolás valószínűsége az adott oldalról származó backlink miatt.
- És itt is láthatod a vizsgált oldal domain erősségére vonatkozó adatokat.
Link Assistant
Szintén a linképítésben támogat a Link Assistant:
- Dokumentálhatod a már meglévő backlinkeket.
- Segít felkutatni újabb backlinkszerzési lehetőségeket.
Mire lesz szükséged a SEO PowerSuite használatához?
Nem kell hozzá különleges eszköz, csak egy asztali számítógép/laptop és internet kapcsolat. Mobiltelefonos verzió nincs.
Azt érdemes figyelembe venni, hogy a szoftver nagy mennyiségű adatokkal dolgozik.
Egy kisebb memóriájú gép esetében ez okozhat fennakadást. Egy jó minőségű laptop/ asztali gép már elegendő a működtetéshez, ha nem óriási adathalmazokkal dolgozol.
Windows és Mac OS és Linux rendszerekre is letölthető.
Felmerülhet benned a kérdés, hogy a free, pro vagy enterprise csomagot éri meg használni. Nézzük meg, hogy mi a különbség, és azt, hogy honnan tudod letölteni illetve megvásárolni!
Az ingyenes, a pro és az enterprise csomag
Az ingyenes verziót leginkább az különbözteti meg a másik kettőtől, hogy nem tudod lementeni a kinyert adatokat, illetve nem tudod őket vágólapra helyezni. Tehát mindig újra kell indítani a projektet, amikor belépsz.
Ez azonban nem jelent nagy gondot, ha csak egy weboldalt, a sajátodat szeretnéd keresőoptimalizálni. Így is olyan sok lehetőséget kapsz, hogy csodálkozni fogsz azon, hogy a SEO PowerSuite funkciói közül miért van ilyen ingyenes.
A pro csomag több adat kinyerését teszi lehetővé, és menthetőek a projektek. Az enterprise verzió már ennél is több adat feldolgozását teszi lehetővé.
A pro verzió elég lehet a néhány ügyféllel rendelkező SEO szakemberek számára. Nagyobb SEO ügynökségeknek már az enterprise csomagra érdemes beruházni. Évente két alkalommal nagy leárazás szokott lenni.
Az, hogy melyik csomagban pontosan milyen funkciók érhetőek el, megtalálod a link-assistant.com weboldalán. Innen töltheted le a SEO PowerSuite szoftvert is.
SEO PowerSuite tanfolyam
A szoftver eléggé felhasználóbarát, könnyen elsajátítható a használata. De ez nem jelenti azt, hogy ne kellene megtanulni a kezelését.
Tudni kell, hogy hogyan kell értelmezni az adatokat, mit lehet belőlük kihozni.
Így tudod majd hatékonyan keresőoptimalizálni a weboldaladat.
Ennek érdekében készült a SEO PowerSuite képzés, ami profi módon megtanítja a szoftver használatát, közérthetően és gyakorlatiasan. Nézd meg, hogy pontosan milyen témakörökre térünk ki a tanfolyam egyes részein!
0 hozzászólás