Mik várhatók a keresőoptimalizálás területén 2017-ben? Mik azok a SEO újdonságok 2017-ben, amire mindenképpen fel kell készülnöd, ha szeretnél még jobb eredményeket?! A keresőoptimalizálás 2017-es legfontosabb tudnivalóit szedtem össze ebben a cikkben.
Az elején hadd tisztázzam, hogy ezen a honlapon én elsősorban gyakorlatias, bárki számára érthető és azonnal hasznosítható keresőoptimalizálási javaslatokat adok, nem pedig technikai elmélyülést. Ha technikaibb adatokra van szükséged, a cikk végén adok forrást.
Az itt közölt adatok mind konkrét tapasztalatból származnak, a legtöbb esetben ehhez mellékelek képeket is. Nem célom csak azért felkapni egy keresőoptimalizálási rémhírt, mert sokan beszélnek róla. Valami vagy igaz vagy nem, és ezt az adatokkal – nem pedig a bennük való hittel – lehet leellenőrizni.
És még egy megjegyzés: keresőoptimalizálás 2017-es trendek alatt a Google változásait értem, hiszen Magyarországon, magyar nyelvterületen szinte a Google az egyetlen kereső, amire optimalizálás szinten figyelni érdemes.
Ahogy már évek óta hallhattad és olvashattad tőlem (többek között a keresőoptimalizálás 2016 cikkemben), a Google nagyjából 2011. óta keresőoptimalizálási szempontból egyféle utat követ. Ez az út pedig a minél inkább látogatóbarát weboldalak előtérbe helyezése, és a trükközések minél inkább visszaszorítása.
Ha követed azt a szemléletet, amit én is tanítok, például a 4 napos keresőoptimalizálás tanfolyamomon, akkor lehet, hogy változásokat, mozgásokat időnként tapasztalsz – egy-egy kulcsszó tekintetében akár komolyabbakat is. De a honlapod egészét illetően biztosan nem kell jelentősebb változásokra számítanod, változtatásokat eszközölnöd.
Erről a témáról igen keveset olvasni, különösen magyar nyelven, ahol a SEO-s szakma szinte kizárólag a Google algoritmusok általunk valójában összerakhatatlan technikai elemzésében és fetisizálásában látja a sikeres SEO kommunikációt.
De már egy jó ideje megfigyelhető, hogy a Google előtérbe helyezi azokat a honlapokat, amelyek kristálytisztán koncentrálnak egy-egy témára. Egyszerűen nincs szükség, egyre kevésbé van azokra a honlapokra, ahol a szerzők megpróbálnak mindenféle cikket vagy éppen árucikket ránk sózni.
Koncentrálj egy területre! Mutasd be azt a területet kívülről-belülről, a lehető legalaposabban. Hidd el, az eredménye meg lesz a keresőben is!
Ha pedig most azon gondolkozol, hogy rendben, de te sokszínű vagy, és éppen ilyen a vállalkozásod is, akkor sincs ok aggodalomra. A fenti kijelentés nem jelenti azt, hogy nem tudsz többféle témát lefedni. Csak ügyesen kell őket szervezni – sokkal inkább akár több domainen, mint ahogy azt eddig megszoktuk.
A linképítés jelentősége már az elmúlt években is nagyon erős volt, talán ismét erősebb, mint pár évvel korábban. Azt gondolom, ez a tevékenység – éppen ellenkezőleg azzal, mint amit a hozzá nem értésből és butaságból fakadó, szájról-szájra terjedő hírek egyikében-másikában hallhatunk – egyre inkább fontos lesz a sikeres keresőoptimalizálásban is.
2017-re kétség kívül eljutott a Google arra a szintre, hogy már lehetetlen szinte bármilyen trükkel túljárni az eszén. Ma már elengedhetetlen a hasznos, a látogatók által valóban kedvelt tartalom – amit hitelesen, nagyon pontosan tud mérni a keresőóriás.
De vállalkozói oldalról is rengeteg változás történt. Egyre többen vannak azok, akik megértették a látogatói hasznosság kérdését, és ezért egyre több, valóban hasznos (vagy legalábbis annak látszó) tartalmat publikálnak.
Ugyanakkor az internetes megjelenés (értsd: honlapkészítés és karbantartás) minden eddiginél könnyebbé és olcsóbbá vált, ami megint csak egyre több tartalmat jelent.
A kérdés ma már egyszerűen az: létre tudsz-e hozni egy olyan virtuális birodalmat, vagy legalábbis tudsz-e csatlakozni egyhez vagy néhányhoz, amely a hagyományos, egy honlapos vállalkozósditól jelentősen eltérően, komoly lábnyomot hagy az interneten. És ez konkrétumokra lefordítva nem jelent mást: tudsz-e elég, releváns és erős honlapról linket szerezni?
A linképítés továbbra is a SEO egyik alapvető építőköve
Egy-két várható technikai változás, ami talán fogja befolyásolni a keresőoptimalizálást 2017. folyamán. Hangsúlyozom, talán, mert hogy én sosem fektettem a technikai részletekre nagy hangsúlyt (csak amikor nagyon kell egy adott konkrét esetben), és így sikerült és sikerül a saját honlapjaimmal és a nálam tanuló ügyfeleknek a saját honlapjaikkal is hatékonyan (értsd: nem eszementen szélmalomharcolva egy ismeretlen algoritumssal) hihetetlen eredményeket elérnünk.
Ha van még ide tipped, tudsz várható változásokról, akkor írd meg lent a hozzászólásoknál!
Saját házunk tájáról hadd említsem meg, hogy 2017 márciusában fognak végezni Magyarország első, teljes körű kersőoptimalizálási szakember képzésének résztvevői.
A tanulók pontosan azt a tudást sajátítják el, amellyel én sikerre vittem a Honlapra Fel!-t, és amellyel most már több, mint 1000 ügyfélnek segítettünk jobb eredményeket elérni a keresőben. Nekik köszönhetően a magyar SEO piacra olyan szakemberek kerülnek, akik pontosan érteni fogják a szakmájukat, és elsődleges céljuk az ügyfeleik számára jobb eredmények elérése lesz – rizsa, mellébeszélés és félreértés nélkül.
Ez az elemzés még a 2017-es évre felkészülve készült. Vagyis egyelőre még semmi konkrétat nem tudok mondani, csak tippelni tudok, figyelve a Google részéről megfigyelhető trendeket.
Ha kíváncsi vagy a pontos 2017-es SEO változásokra, akkor mindenképpen iratkozz fel a hírlevelünkre itt lent a cikk alatt! Azonnal alkalmazható, gyakorlati keresőoptimalizálás tippeket, és nem rizsát vagy érthetetlen szakmai, technikai elemzést kapsz, ezt garantálhatom!
Te mit látsz mostanában a keresőoptimalizálás területén? Melyik érint téged a fentiek közül? Van esetleg valami más tapasztalatod, amit szívesen megosztanál velünk, hogy mások is tanulhassanak belőle?
Ha igen, akkor tedd meg lent a hozzászólások között – sok embernek segítesz vele!
Mit gondolsz? Szólj hozzá te is!
Matisz nagypapa mondaná:”öröm van, bodottág” Ma reggelre az alig 2 hónapos honlapomon az egyik kulcsszavam az első oldalra került. Köszönöm Balazs Szilagyi
2015 óta követem tanításaidat és valóban azonnal használható tanácsokat és információkat adsz. Bízom benne,hogy a SEO szakember képzés elvégzése után én is bizonyíthatom majd,hogy minden tanításod azonnal megállja a helyét.
Köszönöm Neked, hogy létezik Magyarországon egy olyan oktatási forma, ahol nem csak „részleteket” kapunk, hanem a már általad kipróbált és bizonyított dolgokat maximálisan átadod mindenkinek.
Köszönöm Barbi, hogy leírtad, és gratulálok! 🙂
Üdvözlöm Balázs!
Két kérdésem lenne Önhöz.
1.)
Ha elkészítettem a helyi meghajtóra telepített WP-vel a webshopomat, azt ha már megvan a domain nevem, és a szerver, amire feltelepítem a WP-t akkor hogyan tudom áthelyezni a webshopot a Localhostból?
2.)
Példán keresztül talán jobban eltudom magyarázni. Van egy termék mellett egy árgarancia logó, ami megvan hivatkozva, hogyha rákattint a vásárló akkor elnavigálja egy másik oldalra, vagy az oldalon belül egy másik menüpontra, ahol láthatja, hogy miről szól az a logó?
Köszönöm a válaszát.
Kedves Áron!
1) Elméletileg át kell másolni az adatbázikst és a fájlokat, valamint átírni a WP-ben a site elérését a localhostról a cél domainre.
2) Nem értem a kérdést.
Szia Balázs!
15 hónapja olvastam először írásaidat, azóta is folyamatosan tanulok Tőled. Igazolhatom, hogy az eredmények jönnek… A tanultak alapján kb. egy év alatt megtízszereztem a látogatószámot! 🙂 Nem utolsó sorban igyekszem, hogy 2017-évben SEO mestereid egyikévé váljak 🙂 Köszönettel, Üdv Győző
Köszi Győző, nagyon örülök a sikereidnek! 🙂 És köszönöm a visszajelzést. 🙂 Sok sikert 2017-re is! 😉
en ajanlom mindenkinek, hogy olvassa el a google oktato anyagat. En kezdokent sokat tanultam belole. tulajdonkeppen le is irja, hogy miert buntet, mit reszesit elonyben. ez csak 1 cikk, de az egesz oktato anyag tanulsagos. https://support.google.com/webmasters/answer/66356?utm_source=webmasteracademy&utm_medium=web&utm_campaign=webmasteracademy
Kedves Irén!
A Google ezt a „büntetés” fogalmat szeretné kivezetni a köztudatból. Ugyanis 2016. októbertől inkább az a tendencia, hogy ha egy adott weboldal néhány aloldala valami okból kifolyólag nem állja meg a helyét, az nem fog megjelenni a Google találati listában. Vagyis nem az egész weboldal fog eltűnni, csak néhány problémás aloldal.
Szia Balázs!
Fontos változás 2017-ben az lesz, hogy mégjobbak és mégerősebbek leszünk a konkurenciáinktól főleg ha nem nálad tanulnak ők is. Talán lassan 2 év forom lesz velük szemben mióta követünk téged. Köszönjük, hogy létrehoztad ezt az oldalt. Mi sem lennénk ott ahol a tanításaid nélkül. Üdv. Gábor
Köszi Gábor. 🙂 Örülök ennek a 2017-es SEO változásnak! 😀